آقایان! اگر همسری خوش رفتار می خواهید، بخوانید

به گزارش وبلاگ ساعت ورزشی، خبرنگاران: چگونه می توانید زنی خوش خُلق داشته باشید که با شما مهربان باشد، به شما توجه کند و با عشق و محبت و احترام با شما رفتار کند؟ یکی از راه ها این است که از نظر هیجانی واقعا مستقل باشید، یعنی به توجه و حمایت هیجانی همسرتان نیازی نداشته باشید!

آقایان! اگر همسری خوش رفتار می خواهید، بخوانید

دلیل موثر بودن استقلال هیجانی و عاطفی این است که برای خانم ها، بین مردی که احتیاج به حمایت هیجانی دارد تا در خصوص خودش به احساس خوبی برسد و مردی که به حمایت هیجانی همسرش و حتی توجهی از جانب او احتیاجی ندارد، تفاوت بزرگی وجود دارد.

چرا نباید وابستگی عاطفی و هیجانی داشته باشید؟

زنی که احساس کند همسرش وابستگی هیجانی به او ندارد، دلش می خواهد مرد زندگی اش به حضور و توجه او احتیاج داشته باشد، تا احساس کند در زندگی همسرش اهمیت دارد. مردی که وابستگی هیجانی ندارد، احتیاجی ندارد همسرش دلداری اش بدهد، پشتش بزند و آرامش کند تا احساس بهتری پیدا کند، چون در حال حاضر احساس خوبی دارد. اما زن دوست دارد کاری برای این مرد بکند تا به احتیاج غریزی اش به مهم بودن برای یک مرد پاسخ بدهد؛ بنابراین توجه و مراقبت و محبتش را نثار مرد زندگی اش می نماید تا او را به خود وابسته کند.

گیج شده اید؟ بسیار خب، مثالی می زنیم تا مسئله روشن شود:

فرض کنید مردی که وابستگی هیجانی و عاطفی به همسرش دارد از سر کار به خانه برمی شود، او روز بسیار بدی داشته. در خانه با دیدن همسرش آغاز می نماید که: روز بسیار مزخرفی داشتم، رئیسم خیلی آزارم می دهد و ...، بیا پیشم عزیزم و آرامم کن!. او تمایل دارد در خصوص جزئیات روزش حرف بزند و دوست دارد همسرش به تمام درد دل هایش گوش بدهد، پشتش بزند، به او دلگرمی بدهد و بگوید: ناراحت نباش عزیزم، همه چیز درست می شود!.

حالا یک مرد مستقل از نظر هیجانی را در نظر بگیرید که روز بسیار بدی را در محل کارش گذرانده است.

او به خانه برمی شود، همسرش از او می پرسد: امروز چطور بود؟ و او جواب می دهد: خب، روز خیلی بد و سختی بود، اما می دانی منظورم چیست، خودت هم از این روز ها داشتی!. این مرد به طریقی اعلام می نماید که احتیاجی ندارد بیشتر در خصوصش حرف بزند. اما زن دلش می خواهد در خصوص اتفاق هایی که همسرش را خسته و عصبی نموده بیشتر بداند. این مردِ غیروابسته احتیاجی ندارد کسی پشتش بزند و دلداری اش بدهد و بگوید همه چیز دست خواهد شد و لازم نیست کسی به او انگیزه بدهد و تشویقش کند به کوشش خود ادامه بدهد و او را امیدوار نگه دارد.

اما همسر مردی که وابستگی هیجانی ندارد، دوست دارد بیشتر بداند، بیشتر حرف بزنند و مردش را به خود وابسته و احتیاجمند کند. او سعی می نماید به مردش یاری کند و کنارش حضور دارد تا به او عشق و محبت بدهد و مراقبش باشد. او می پرسد: چه شده عزیزم؟ چرا امروزت بد بود؟. مرد می تواند به خنده و شوخی جواب بدهد و وارد لایه های عمیق تر روز بدی که گذرانده نشود، چون واقعا هم احتیاجی به آه و ناله کردن برای جلب توجه همسرش ندارد.

این مرد می تواند به همسرش نشان دهد که به تنهایی از پس مشکلاتش برمی آید و در حال حاضر به این فکر می نماید که چگونه می تواند ارتقاء سمَت بگیرد یا از شغل فعلی استعفا بدهد و سراغ کار دیگری برود؛ بنابراین درمانده و سرگردان نیست. او احتیاجی ندارد همسرش را زیاد درگیر مسائل کاری اش کند، اما می تواند وارد تبادل نظر شود و درمورد مشکلاتی که دارد با همسرش حرف بزند و در عین حال به او نشان بدهد که همه چیز را تحت کنترل دارد و جای نگرانی نیست؛ بنابراین وقتی شما واقعا از نظر عاطفی و هیجانی وابسته نیستید و احتیاج به حمایت و توجه همسرتان ندارید، او خودش دوست دارد که این حمایت و توجه را به شما بدهد، چون دلش می خواهد شما به او احتیاج داشته باشید و برا ی تان مهم باشد.

در نتیجه جوری رفتار می نماید که زن خوبی برای شما باشد؛ مهربانی می نماید، توجه می نماید، احترام می گذارد، مراقبت و رسیدگی می نماید و به شما عشق می ورزد تا برای تان بهترین باشد.

و اما شما باید چه رفتار هایی داشته باشید تا همسرتان با شما خوش رفتاری کند؟

با احترام با همسرتان رفتار کنید

به همسرتان اطمینان دهید که چقدر برای تان ارزشمند است و او را تحسین کنید. نباید فراموش کنید که اغلب باید نشان دهید و ابراز کنید که به برای همسرتان احترام و ارزش قائل هستید.

احترام را به زور به دست نیاورید

وقتی صدای تان را بلند می کنید، سرزنش می کنید، زورگویی می کنید و سعی دارید با قلدری و اجبار، برای خود احترام بخرید، دقیقا در جهت اشتباه حرکت می کنید.

هر چه متواضع تر و گوش به فرمان تر، محترم تر!

وقتی آقایان در خانه با تواضع، متانت و دلسوزی رفتار می نمایند، قدرت شخصیتی که آن ها را تعریف می نماید، احترام همه را برانگیخته خواهد نمود که ریشه در عشق و قدردانی دارد.

همواره همسرتان را مقدم بدانید

رهبرانی که مانند مهم ترین فرد یک سازمان، با خودخواهی رفتار می نمایند، هم همه از آن ها فرمان می برند و هم ممکن است عده ای از آن ها نافرمانی نمایند. اما رهبرانی که همواره دیگران را مقدم می دانند، محبت و همدلی را چاشنی فرامین خود می نمایند و برای همین مورد احترام و تائید هستند.

به وعده های تان عمل کنید

یکی از معیار های درستکاری، عمل کردن به وعده ها و پایبندی به قول و قرارهاست، و یکی از نتایج وفای به عهد، احترام است. اگر همسرتان بداند و مطمئن باشد که به چیزی که می گویید عمل می کنید و می تواند روی حرف های تان حساب کند، احترام به شما را هرگز فراموش نخواهد نمود.

عهده دار بخشی از کار های خانه شوید

سعی کنید عضوی موثر و مفید در خانه باشید و مسئولیت بخشی از کار های خانه را بپذیرید. می توانید مسئولیت رسیدگی به تکالیف بچه ها را شما به عهده بگیرید، هفته ای دو سه شب شما شام درست کنید یا روز های نظافت، شما جاروبرقی بکشید یا سرویس بهداشتی را تمیز کنید. انتخاب ها بینهایت اند، اما مهم این است که پیوسته مسئولیت پذیر باشید.

با همسرتان مثل ملکه ها رفتار کنید

هر جور با همسرتان رفتار کنید او نیز با شما همانگونه رفتار خواهد نمود. اگر همسرتان را ستایش کنید و خوبی هایش را به رُخش بکشید، اعتماد بنفس او را افزایش می دهید و الگویی برایش می شوید تا متوجه شود چگونه باید با شما رفتار کند. مرد هایی که با زبان تحقیر و سرزنش با همسر خود صحبت می نمایند تا خودشان را مهم تر و بالاتر جلوه بدهند، قابل احترام نیستند. هیچ زنی برای یک مرد دیکتاتور و بددهن ارزش قائل نیست.

آیا اصلا به همسرتان می گویید چقدر برای تان مهم است؟ آیا مکررا به او یادآوری می کنید که قدردان زحمات او در خانه هستید؟ آیا به همسرتان این احساس را می دهید که مهم ترین فرد زندگی شماست؟ اگر جواب تان منفی است، پس با او درست رفتار نمی کنید. برای تان پیشنهاد هایی داریم که چگونه با همسرتان مثل ملکه ها رفتار کنید:

  • صورتش را میان دست های تان بگیرید و بگویید چقدر زیباست.
  • وقتی به خانه برمی گشت، او را در آغوش بگیرید و بگویید چقدر دوستش دارید.
  • وقتی بیرون می روید، دست همسرتان را بگیرید و هنگام ورود به هر مکانی، در را برای او باز نگه دارید.

حساب بانکی اش را پُر کنید

نگران نباشید، از پول حرف نمی زنیم. هرچند این هم ایده بدی نیست! اما ما از حساب بانک عاطفی همسرتان حرف می زنیم. هر کسی یک حساب بانک عاطفی دارد و این حساب جایی است که ما تمام هیجانات و احساساتی را که تجربه می کنیم پس انداز می کنیم. یک کلمه مهربانانه، یک ژست عاشقانه و یک نگاه پُر از مِهر می تواند به حساب بانک عاطفی واریز شود. از طرفی دیگر، توهین و سرزنش و بی احترامی، حساب بانک عاطفی را خالی می نماید. هدف شما به عنوان یک شوهر خوب باید این باشد که حساب بانک عاطفی همسرتان را همواره پُر نگه دارید.

همسرتان را خوب بشناسید

چه چیزی بیشتر همسرتان را خرسند می نماید؟ از چه گُل یا رنگی بیشتر خوشش می آید؟ از چه رفتاری متنفر است؟ زبان عشق او چیست؟ مهم ترین درخواستی که از شما دارد چیست؟ چه چیزی بیشتر مضطربش می نماید و خیلی سوال های دیگر، آیا پاسخ این سوال ها را می دانید؟ اصلا چقدر همسرتان را می شناسید؟

مردی که بعد از سال ها زندگی با همسرش هنوز غذای مورد علاقه او را نمی داند یا درک نمی نماید طبیعی است همسرش چند روز در هر ماه، بی حوصله و بدخلق باشد، چگونه انتظار دارد مورد احترام و توجه همسرش قرار بگیرد؟ اگر می بینید هنوز همسرتان و شریک زندگی تان را خوب نمی شناسید، بسیار خب، آغاز کنید!

منابع: themodernman ،allprodad ،patch

منبع: برترین ها

به "آقایان! اگر همسری خوش رفتار می خواهید، بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقایان! اگر همسری خوش رفتار می خواهید، بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید