ابتلای 23 درصد بزرگسالان به یکی از اختلالات روحی و روانی

مدیر کل دفتر سلامت، روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت:در حال حاضر در حدود 23 درصد افراد در سنین 15 تا 46 سال مبتلا به اختلالات روحی و روانی هستند.

ابتلای 23 درصد بزرگسالان به یکی از اختلالات روحی و روانی

احمد حاجبی مدیر کل دفتر سلامت، روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت در مصاحبه با خبرنگار با اشاره به لزوم ارتقای آگاهی مردم در حوزه سلامت روان اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم وزارت بهداشت برگزاری دوره های آموزشی مختلف در زمینه ارتقای آگاهی مردم نسبت به موضوع سلامت روان است، زیرا معتقدم که افزایش دانش مردم باعث رفع بسیاری از مسائل کشور در حوزه سلامت روان می گردد.

او ادامه داد: بعضی از مردم تصور می نمایند که اختلالات روحی، روانی خود به خود درمان می گردد و همه اینها به دلیل مسائلی از جمله زدن انگ اجتماعی است و توصیه اکید داریم که افراد از مصرف خودسرانه دارو پرهیز نمایند.

حاجبی تاکید نمود: با افزایش دانش مردم نسبت به موضوع سلامت روان نگرش های نادرست و باور های غلط از بین می رود و بسیاری از مسائل در جامعه رفع می گردد.

او اضافه نمود: در حال حاضر در حدود 23 درصد افراد در سنین 15 تا 46 سال مبتلا به اختلالات روحی و روانی هستند و به جهت بهبود سلامت روان پس از طرح تحول نظام سلامت خدمات خوبی به بیماران مبتلا به اختلالات روان پزشکی ارائه شده است.

زنان بیشتر از مردان اقدام به خودکشی می نمایند

حاجبی گفت: امروزه کارشناسان سلامت روان در پایگاه های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت خدمات خوبی با هدف ارتقای و پیشگیری از اختلالات روحی و روانی به مراجعه نمایندگان ارائه می دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ابتلای 23 درصد بزرگسالان به یکی از اختلالات روحی و روانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای 23 درصد بزرگسالان به یکی از اختلالات روحی و روانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید