حداقل سن عمل زیبایی بینی، دو عارضه حاد جراحی غیر استاندارد

به گزارش وبلاگ ساعت ورزشی، دبیر انجمن راینولوژی ایران، نسبت به عوارض جراحی زیبایی بینی در سنین پایین هشدار داد.

حداقل سن عمل زیبایی بینی، دو عارضه حاد جراحی غیر استاندارد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ساعت ورزشی، هفدهمین کنگره بین المللی راینولوژی ایران، از صبح چهارشنبه ششم آذر 98 در مرکز همایش های رازی تهران، شروع به کار کرد.

سید علیرضا مصباحی دبیر انجمن راینولوژی ایران، در حاشیه این کنگره، با اشاره به اهمیت سن افراد برای عمل زیبایی بینی، گفت: بر اساس مطالعات علمی، حداقل سن برای عمل زیبایی بینی دختران 17.5 سال و پسران 18 سال است.

وی با انتقاد از انجام عمل زیبایی بینی در کشور برای دختران سنین 13 تا 15 سال، گفت: شاید در کوتاه مدت این نوع عمل ها باعث خوشحالی آن ها گردد، اما بعد از دو سال، عوارض جبران ناپذیری متوجه این قبیل افراد خواهد شد.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت، با عنوان این مطلب که عمل زیبایی بینی در سنین بالا هیچ محدودیتی ندارد، اضافه نمود: البته جراح باید بداند که این نوع عمل در هر گروه سنی، تفاوت دارد و باید نسبت به آن مطلع باشد.

مصباحی به عوارض جراحی زیبایی بینی که غیر علمی انجام می گردد، اشاره نمود و گفت: حادترین عارضه عمل های غیر استاندارد، در زیبایی صورت و عملکرد بینی نمایان می گردد.

وی ادامه داد: از بین رفتن غضروف های بینی، پوست و ساختار بینی، منجر به نازیبایی صورت فرد می گردد که بعضا به هیچ وجه قابل اصلاح و درست کردن نیستند.

مصباحی به مسائل تنفسی این افراد اشاره نمود و گفت: بعضا مشکلاتی برای تنفس فرد ایجاد می گردد که قابل رفع شدن نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حداقل سن عمل زیبایی بینی، دو عارضه حاد جراحی غیر استاندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل سن عمل زیبایی بینی، دو عارضه حاد جراحی غیر استاندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید