مذاکرات مقامات روسی و فرانسوی درباره کنترل تسلیحات

به گزارش وبلاگ ساعت ورزشی، معاون وزیر دفاع روسیه و سفیر جدید فرانسه در مسکو، با یکدیگر ملاقات و درباره مسائل کلی امنیتی در اروپا و دنیا، مسئله کنترل تسلیحات و شرایط کنونی و دورنمای همکاری های نظامی بین دو کشور گفت وگو کردند.

مذاکرات مقامات روسی و فرانسوی درباره کنترل تسلیحات

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت دفاع روسیه گفت که سرهنگ الکساندر فومین معاون وزیر دفاع این کشور روز سه شنبه در نشستی با پیر لووی سفیر جدید فرانسه در مسکو، مسائل مربوط به کنترل تسلیحات و اوضاع کلی در دنیا را مورد آنالیز و گفتگو قرار دادند.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع، طرفین در این نشست درباره شرایط امنیتی کلی در قاره اروپا و دنیا گفتگو کردند و به گفتگو درباره مسائل مربوط به کنترل تسلیحات و شرایط کنونی و چشم انداز همکاری های دوجانبه بین نیروهای مسلح روسیه و فرانسه پرداختند.

پیر لووی در تاریخ 16 ژانویه (26 دی ماه) ماموریت دیپلماتیک خود در روسیه را شروع کرد. دوره ماموریت خانم سیلوی برمن سفیر سابق فرانسه در مسکو ، در آخر ماه دسامبر سال 2019 به سرانجام رسید.

ژان ایو لو دریان وزیر امور خارجه فرانسه اخیراً تاکید نمود که گفت وگو با روسیه برای ایجاد یک معماری امنیتی مستحکم در قاره اروپا بسیار لازم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مذاکرات مقامات روسی و فرانسوی درباره کنترل تسلیحات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات مقامات روسی و فرانسوی درباره کنترل تسلیحات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید