کولر اتوبوس سبب ابتلا به کرونا نمی گردد، 1100 اتوبوس بی آر تی مجهز به کولر است

به گزارش وبلاگ ساعت ورزشی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به اینکه همه اتوبوس های بی آر تی پایتخت مجهز به کولر است، گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، استفاده از کولر در اتوبوس موجب انتقال کرونا نمی گردد.

کولر اتوبوس سبب ابتلا به کرونا نمی گردد، 1100 اتوبوس بی آر تی مجهز به کولر است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ساعت ورزشی، محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، درباره استفاده از کولر در اتوبوس های پایتخت گفت: از وزارت بهداشت، استعلام گرفته ایم که آیا استفاده از کولر در اتوبوس می تواند سبب انتشار ویروس کرونا گردد که هنوز پاسخی در این زمینه به صورت کتبی به دست ما نرسیده است.

وی اضافه کرد: البته محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اخیراً طی مصاحبه ای اعلام نموده است که استفاده از کولر اتوبوس مسئله ای در این زمینه ایجاد نمی کند. بر همین اساس و با استناد به صحبت های معاون فنی مرکز سلامت، ما به رانندگان اتوبوس ابلاغ کردیم که در زمان گرمی هوا کولر ها را روشن نمایند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: در حال حاضر همه اتوبوس های بی آر تی پایتخت مجهز به کولر هستند، ولی اتوبوس های تک کابین به دلیل قدیمی بودن و عمر بیش از 10 سال عمدتا کولر ندارند.

ترفع گفت: اتوبوس های گازسوز نیز روی سقف اتوبوس دستگاه سی ان جی نصب شده و اصلا جای تعبیه کولر ندارد بنابر این تنها تعداد اندکی از اتوبوس های تک کابین کولردار است.

وی گفت: از حدود 5800 اتوبوس پایتخت 1100 مورد آن مربوط به خطوط بی آر تی است و سایر اتوبوس ها تک کابین بوده و در سایر خطوط استفاده می گردد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در پاسخ به این پرسش که آیا استفاده از اتوبوس های کولردار به صورت چرخشی استفاده می گردد؟، گفت: خیر؛ برنامه ای در این زمینه نداریم، ولی اتوبوس های دوکابین که کولر آن ها خراب است نسبت به اورهال شدن آن اقدام نموده ایم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کولر اتوبوس سبب ابتلا به کرونا نمی گردد، 1100 اتوبوس بی آر تی مجهز به کولر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کولر اتوبوس سبب ابتلا به کرونا نمی گردد، 1100 اتوبوس بی آر تی مجهز به کولر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید