مسکن ملی با توجه به احتیاج شهرها ساخته گردد

استاندار اصفهان گفت: ساخت مسکن های ملی در طرح اقدام ملی تأمین مسکن باید با توجه به احتیاج شهرها و آمار متقاضیان آن شهر باشد.

مسکن ملی با توجه به احتیاج شهرها ساخته گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، عباس رضایی در نشست شورای مسکن استان اصفهان اظهار کرد: اجرای طرح ملی مسکن، اقدام مؤثر و مثبتی از سوی دولت است و مسئولان باید در زمینه تسهیل این امر و شفاف سازی برای مردم بیشتر کوشش نمایند.

وی با تأکید بر لزوم مطلع سازی، اطلاع رسانی و رفع کردن ابهام ها برای مردم، گفت: بازه قیمت تمام شده هر مترمربع از این مسکن ها در شهرهای مختلف به طور قطع متفاوت خواهد بود که باید به مردم و متقاضیان اعلام گردد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، استاندار اصفهان از بعضی شهرهای این استان مانند قمصر، دهاقان و چادگان با عنوان باغ شهر نام برد و تأکید کرد: نباید این نقاط را در جریان اجرای طرح ملی مسکن به ویران شهر تبدیل کرد.

وی توجه به ایمن سازی مسکن های ملی و نیز ساخت آن ها بر اساس طرح تفصیلی شهرها را خواهان شد و اضافه کرد: باید مرکزهای آموزشی، خدماتی و درمانی مورد احتیاج در کنار ساخت این واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده و آب، گاز، برق و راه مناسب برایشان پیش بینی و سپس قرارداد با مردم بسته گردد.

رضایی یادآور شد: برای آنالیز احتیاجها و خدمات واحدهای مشمول طرح ملی مسکن قرار شد کمیته ای شامل دفتر فنی استانداری، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، شرکت های آب، گاز و برق تا هفته آینده شکل بگیرد.

استاندار اصفهان همچنین در خصوص مسکن ویژه ایثارگران نیز گفت: هفته جاری نشستی تشکیل و در خصوص احتیاج بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان در حوزه مسکن تصمیم گیری و برنامه ریزی خواهد شد.

در نشست شورای مسکن استان اصفهان مقرر شد ضمن حفظ مقررات موجود، شهرداری ها پروانه ساختمانی مسکن های ملی را در کوتاه ترین زمان ممکن صادر نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "مسکن ملی با توجه به احتیاج شهرها ساخته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکن ملی با توجه به احتیاج شهرها ساخته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید