پایگاه نظامی رها شده آمریکایی ها در شهر منبج سوریه

به گزارش وبلاگ ساعت ورزشی، نظامیان آمریکایی حدود سه سال در شهر منبج در شمال سوریه داشتند ولی در تاریخ 23 مهرماه، شتاب زده آنجا را ترک کردند.

پایگاه نظامی رها شده آمریکایی ها در شهر منبج سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت ورزشی به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی شبکه تلویزیون ازوزدا روسیه، وبلاگ ساعت ورزشی روسی از جمله گروه وبلاگ ساعت ورزشی این شبکه، با همراهی نیروهای پلیس نظامی روسیه برای نخستین بار به پایگاه نظامی سابق آمریکایی ها واقع در چند کیلومتری شهر منبج وارد شدند.

نظامیان آمریکایی حدود سه سال در این پایگاه حضور داشتند. آنها 15 دستگاه تجهیزات نظامی موتوری در اختیار داشتند که از آنها برای گشت زنی در شهرهای مجاور استفاده می کردند. این پایگاه پس از آنکه شبه نظامیان کرد تروریست های داعش را از این منطقه بیرون راندند، ایجاد شد. اکنون این منطقه برای نخستین بار در کنترل نیروهای دولتی سوریه قرار گرفته است.

در محوطه این پایگاه چندین چادر نظامی وجود دارد که یکی از آنان مرکز پزشکی و بقیه آنها محل اقامت نظامیان آمریکایی بود. در حال حاضر این چادر ها خالی هستند و به جز زباله چیزی در آنها وجود ندارد. بر اساس شواهد موجود، در این پایگاه حدود 300 نظامی آمریکایی به سر می بردند.

درساختمان های موجود در این پایگاه اتاق های استراحت و تفریح نظامیان آمریکایی وجود دارد. بخش دیگر سالن مخصوص غذاخوری نظامیان بوده که به نظر می رسد نظامیان آمریکایی در زمان عقب نشینی شتاب زده و غیرمنتظره آنجا را ترک کردند، زیرا در آشپزخانه غذاها همچنان روی میز باقی است و به نظر می رسد که نظامیان آمریکایی در شب 15 اکتبر هنگام دریافت دستور خروج از پایگاه در حال خوردن شام بودند.

در اتاق محل فرماندهی پایگاه نیز که دارای عایق صدا و وسایل ایمنی مجهز است، بعضی تجهیزات عمداً تخریب شده تا بدست کسی نیفتد.

ارتش سوریه در تاریخ 15 اکتبر (23 مهرماه) به طور کامل کنترل شهر منبج را به دست گرفت، البته قبل از آن نظامیان ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا دیگر از آنجا خارج شده بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پایگاه نظامی رها شده آمریکایی ها در شهر منبج سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه نظامی رها شده آمریکایی ها در شهر منبج سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید