آخرین شرایط نفتکش ایرانی توقیف شده در اندونزی

به گزارش وبلاگ ساعت ورزشی، سخنگوی گارد ساحلی اندونزی به رویترز خاطرنشان کرد نفتکش های ایرانی و پانامایی که به اتهام انتقال غیرقانونی نفت در آب های مالزی، توسط مقامات این کشور توقیف شده اند در جهت جزیره باتام هستند تا برای تحقیقات بیشتر در این منطقه لنگر بیاندازند.

آخرین شرایط نفتکش ایرانی توقیف شده در اندونزی

به گزارش ایسنا، این دو ابرنفتکش که خدمه آن ها از ایران و چین هستند، روز یکشنبه در آب های اندونزی نزدیک جزایر کالیمانتان توقیف شدند. کشتی ام تی هورس که متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران است و شرکت ام تی فریا که توسط شرکت شانگ های فیوچر شیپ منیجمنت اداره می گردد، مجموعا 61 خدمه داخل کشتی دارند.

ویسنو پراماندیتا، سخنگوی گارد ساحلی اندونزی به رویترز گفت: این کشتی ها امروز حوالی ساعت سه یا چهار بعدازظهر به وقت محلی به باتام می رسند.

وی گفت: بعضی از خدمه داخل ابرنفتکش ها مانده اند، اما سایرین در کشتی های گارد ساحلی برای پاسخگویی در جریان تحقیقات بیشتر، بازداشت شده اند.

سخنگوی گارد ساحلی اندونزی گفت: این کشتی ها در هنگام انتقال نفت از ام تی هورس به ام تی فریا توقیف شدند و یک لکه نفتی در محل نفتکش دریافت کننده نفت وجود داشته است. این کشتی ها در هنگام یک گشت معمولی مشاهده و توقیف شده اند.

مقامات اندونزی اعلام نموده اند که این دو کشتی با عدم نشان دادن پرچم، هویت خود را پنهان نموده بودند و سیستم شناسایی اتوماتیکشان را خاموش نموده بودند و به تماس رادیویی پاسخ نداده بودند.

بر اساس گزارش رویترز، کشتی ام تی هورس سال گذشته برای تحویل 2.1 میلیون بشکه میعانات ایران به ونزوئلا رفته بود.

منبع: فرارو

به "آخرین شرایط نفتکش ایرانی توقیف شده در اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط نفتکش ایرانی توقیف شده در اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید