دوای رفع حسرت در این ذکر نهفته است

به گزارش وبلاگ ساعت ورزشی، همه ما گاهی اوقات دچار حسرت می شویم، اما در دین کامل اسلام برای این مشکل هم راه حلی وجود دارد.

دوای رفع حسرت در این ذکر نهفته است

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ ساعت ورزشی، محفل و مجلسی که در آن ذکر صلوات در کار نباشد، عامل حسرت برای صاحب خود خواهد بود. عن الصادق علیه السلام قال: مَا اجْتَمَعَ فِی مَجْلِسٍ قَوْمٌ لَمْ یَذْکُرُوا اللّه عَزَّ وَ جَلَّ وَ لَمْ یَذْکُرُونَا إِلاّ کَانَ ذَلِکَ الَْمجْلِسُ حَسْرَهً عَلَیْهِمْ یَوْمَ الْقِیَامَهِ.

امام صادق علیه السلام فرمودند که رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: در هر مجلسی که ذکر خدا و یاد خدا نباشد و صلوات بر من فرستاده نشود، آن مجلس برای اهلش، مایه حسرت و وبال خواهد بود.

البته برای صلوات فرستادن دل و زبان باید یکی باشد؛ یعنی در حال غفلت، زبان مشغول ذکر صلوات نباشد، بلکه با تمرکز حواس مشغول صلوات باشد.

کتاب (چهل حدیث در باب اعجاز صلوات بر محمد و آل محمد) در ادامه مینویسید: هنگام فرستادن صلوات باید به گونه ای عمل کرد که گویی پیامبر حاضر است و مستقیماً به آن حضرت سلاممی کنیم.

از سفیان ثوری پرسیدند: یوم الحسره کدام روز است که حق تعالی می فرماید: وَأَنذِرْهُمْ یَوْمَ الْحَسْرَهِ.

بترسان ایشان را از روز حسرت. سفیان جواب داد: آن روز، قیامت است و حسرت همه خلق را فرو خواهد گرفت. زیرا نیکان حسرت می خورند که چرا از این بیش تر نیکی نکردیم و بد ها حسرت می خورند که چرا به سلوک راه حسنات مشغول نگشتیم. از او پرسیدند: ای شیخ، آیا کسی خواهد بود که در آن روز حسرت نداشته باشد؟ گفت: آری، کسی که در این دنیا مدام بر رسول خدا صلوات فرستاده باشد، در روز قیامت حسرت چیزی را نمی خورد.

1- 1. اصول کافی، ج 4، ص 254، باب من یجب من ذکر اللّه، عزوجل فی کل مجلس، حدیث اول؛ وسائل الشیعه، ج 7، ص 198، ح 9104.

منبع: شفقنا

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دوای رفع حسرت در این ذکر نهفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوای رفع حسرت در این ذکر نهفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید