میلی: ابوبکر بغدادی با منفجر کردن جلیقه انتحاری به هلاکت رسید

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مدعی شد ابوبکر بغدادی در جریان عملیات نیرو های ویژه ارتش آمریکا و با منفجر کردن جلیقه انتحاری اش کشته شد.

میلی: ابوبکر بغدادی با منفجر کردن جلیقه انتحاری به هلاکت رسید

به گزارش ، به نقل از رویترز، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مدعی شد ابوبکر بغدادی که در تونلی مخفی شده بود با منفجر کردن جلیقه انتحاری اش کشته شد.

ژنرال مارک میلی در نشست خبری مشترک با مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در پنتاگون گفت: همانطور که مارک اسپر گفته است نیرو های عملیات ویژه ارتش آمریکا تحت فرماندهی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا به ریاست ژنرال فرانک مک کنزی عملیات ضد تروریستی را انجام دادند که باعث مرگ ابوبکر بغدادی موسس و سرکرده داعش شد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: اطلاعات بدست آمده از سازمان های متعدد در سراسر وزارت دفاع و نیز از سراسر نهاد ها و آژانس ها کمک کرد تا مکانی که قرار بود هدف قرار گیرد شناسایی شود. این مکان در حدود چهار مایلی مرز ترکیه در استان ادلب سوریه واقع شده است. نیرو های آمریکایی برای کاهش دادن مخاطرات، جلوگیری از اشتباه محاسباتی و اجتناب از شدت دریافت اوضاع با ارتش ها و سازمان های مربوط در منطقه هماهنگ کردند تا سازوکار های اجتناب از درگیری شکل بگیرد.

وی اضافه نمود: در جریان اجرای این ماموریت نیرو های نظامی آمریکا به وسیله بالگرد نفوذ و هدف را کاملا مشخص کردند. نیرو های نظامی مشغول تیراندازی با سلاح های سبک شدند، ولی تهدیدات سریعا رفع شدند. نیرو های ما مقر (بغدادی) را محاصره کردند و از غیرنظامیان حفاظت کردند. وقتی که نظامیان آمریکایی مشغول پاکسازی هدف بودند بغدادی را در داخل یک تونل پیدا کردند که مخفی شده بود.

ژنرال مارک میلی گفت: نیرو های تهاجمی به بغدادی نزدیک شدند، اما وی جلیقه انتحاری اش را منفجر کرد. بقایای جسد بغدادی در ادامه به یک تاسیسات امن منتقل شد تا هویت وی به کمک آزمایش دی ان ای در پزشکی قانونی تأیید شود. بقایای جسد وی دور ریخته شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "میلی: ابوبکر بغدادی با منفجر کردن جلیقه انتحاری به هلاکت رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلی: ابوبکر بغدادی با منفجر کردن جلیقه انتحاری به هلاکت رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید